Малюнок голови людини – основа портретного жанру в живописі. Він вважається найважчим видом малювання та потребує відчуття як формальних співвідношень, які лежать в основі цього малюнку, так і натури, за якою стоїть жива людина. Важливим є те, що виконання портрету передбачає передачу настрою людини, її соціальне положення, душевний стан, вік, схильність до різних почуттів та думок. У порівнянні з іншими видами малюнку портрет є найбільш формалізований технічно та найменше цією технікою зв’язаний: його ціллю є передати настрій людини, яку зображуємо, а не просто її зовнішній вигляд. 

При виконанні саме малюнку портрету вірність побудови та «взяття» форми повинні бути послідовними, а також чітко продуманими. Малюнок людини завжди був доволі важким завданням. Але проходячи його, художник отримує можливість динамічно та творчо виразити свій власний почерк малювання та авторську манеру, яка виробляється з досвідом. Досвід також визначає ідеальність виконання роботи.

Процес малювання людини розбитий на декілька навчально-творчих етапів. Перш за все потрібно засвоїти пластичну анатомію, паралельно практично вивчаючи різноманітні пропорціональні співвідношення голови. Потім слід приступити до ескізного нарису форми, спостерігаючи за моделлю в різних ракурсах. Пластична анатомія дає художнику більш глибокі знання форми голови та лиця, що потім дозволить йому передавати невловимі з першого погляду особливості характеру зовнішності, а також вікові, статеві на національні риси зображуваної людини. Тут особливо чітко повинні взаємодіяти набуті знання з гострим оком та художнім відчуттям.

 Малюнок голови людини включає декілька типів. Перш за все (опираючись на анатомічні та антропологічні знання) це Малюнок черепу та виконання з гіпсу частин лиця: рот, вуха, очі, ніс, губи. Найзручніше приступати до малюнку голови людини, яка виконана з гіпсу, тоді з часом можна буде перейти до виконання малюнку з натури.

Важливим є не тільки знання Пропорційних співвідношень, а і вміння моделювати об’єм в різних поворотах та ракурсах. Анатомічна будова черепу вчить як передавати характер об’ємної форми голови.

 

Копіювання матеріалу заборонено. © 2013 «Matita»

* Якщо вам незрозумілі деякі професійні терміни, пропонуємо знайти їх у розділі Словник

Поділитися з друзями:

Share to Facebook
Share to Odnoklassniki
Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Yandex